top of page
Search

Vaiva Rykštaitė - Viena Indijoje

"Viena Indijoje" jau iš pačio pavadinimo labai aišku apie ką - mergina atsiduria Indijoje. Tai ji daro savo noru ir visas pasakojimas savaime tikriausiai būtų įdomus - sužinoti apie jos nuotykus, patyrimus, pojūčius, bet dar įdomiau tai, kad ta mergina ne kas kita, o mano taip mylima Vaiva Rykštaitė. Kai Vaiva atsirado Instagrame ir pradėjo ten aktyviai dalintis savo mintimis, gyvenimu, patirtimis, tai pats Instagramas nušvito kitom spalvom. Man ši moteris tokia savotiška ragana, deivė ir didžiulis įkvėpimas.


Įdomu tai, kad nors knygai tikrai daugiau nei šešeri metai, bet tos temos, kurios autorę jaudina išliko iki šių dienų. Čia aptinkame feminizmo problematikos, gamtosaugos klausimus ir savęs paieškas. Šiek tiek keista buvo skaityti, nes jausmas buvo toks, kad, rodos, fiziškai girdėjau pačią Vaivą pasakojant knygos turinį. Vėlgi - Instagramas. Tas moteriškumas, šiek tiek paslaptingas pasakojimo tonas - visa tai yra ir šioje knygoje.


Rykštaitės Indija jokiais būdais nėra sausa vadovėlinė. Ji labiau juslinė, patyriminė. Čia daug kvapų, kurie, tiesa, nevisad malonūs, garsų, nuotaikų, skonių. Pasakojimas dinamiškas, jis nuolat kinta. Dauguma akcentuoja Indiją, kaip knygos dėmesio centrą. Man pasirodė, kad pagrindinis dėmesys čia labiau turėtų būti skirtas vidinei kelionei, o ne išorinei. Mano nuomone, ši knyga - tai kelionė ne Indijoje, o Indijos fone. Vidiniai išgyvenimai, apmąstymai čia vaidina gerokai svarbesnį vaidmenį.


Jaučiasi autorės simpatija Rytų kultūrai. Ji tame ne naujokė, bet tos žinios nėra prikišamai grūdamos skaitytojui į galvą. Sakyčiau jų yra tiek, kiek reikia - nei per daug nei per mažai. Tikrai sužinosite kažką naujo, bet tai nebus kelionių vadovėlių informacija.


Imponavo sveikas požiūris į save. Vaiva nebijo pasijuokti iš savęs. Ji drąsiai dalinasi tam tikrais savo poelgiais, iš kurių snobiškesni skaitytojai gali pasijuokti - nori ji pasidaryti gražių nuotraukų, gerų asmenukių ir nebijo to pripažinti. Gal ir gerai - nereikia čia kažko vaidinti - visi to norim. Juk smagu Aišku, svarbu išlaikyti balansą, kad kelionės netaptų tik gero albumo savo facebook ar Instagram paskyros pildymu.


Kliuvo istorijos išdėstymas laike. Man jis nebuvo visiškai aiškus. Štai jau rašo, kad liko savaitė iki kelionės pabaigos, o tuomet nuotykiai tęsiasi ir tikrai, rodos, ne savaitę. Liko neaišku - čia viena ta kelionė, ar jos kelios. Žinoma, nėra tai esminis dalykas ir mėgautis knyga netrukdė.


#baltoslankos #vaivarykstaite #vienaindijoje #indija #darvienapuslapi #knyga #knygos

70 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page