top of page
Search

Vigdis Hjorth - Palikimas

Updated: Aug 11, 2020

Šeima: tėvas, motina, trys seserys, brolis ir jų paslaptis. Tamsi atmosfera ir didelė įtampa. Bergljota ir brolis atsiskiria nuo šeimos ir taip griauna tobulos šeimos įvaizdį. Kokia ta paslaptis? Pasakotoja, dukra Bergljota, puslapis po puslapio atskleidžia skaudų ir sužalotą savo vidinį pasaulį bei pamažu praskleidžia paslapties skraistę. Kas gi tokios nutiko tobula laikytoje šeimoje? Kodėl iš išorės puikiai gyvenanti šeima suiro? Kas privertė du vyriausius vaikus atsisakyti savo biologinės šeimos? Paslaptis tikrai užgniaužia žadą.


Teko skaityti įvairius atsiliepimus apie knygą. Dažniausiai jie svyruoja tarp dviejų polių - patiko arba ne. Tam tikra prasme knyga yra standartinė skandinaviška. Joje niekas nebus padėta ant lekštutės. Ilgai klaidžiosite tarp trumpų ir sunkių sakinių. Sunkių emociškai. O tuomet suprasite, kad ne pati paslaptis, o vidinis vyriausios dukros pasaulis čia svarbiausias. Knygos tekste daug pasikartojimų. Taip autorė atskleidžia depresyvią Bergljota būseną bei sutrikimą. Šiaip jau tekstas nėra labai lengvai plaukiantis, bet, kad unikalus, tai tikrai. Pasigedau platesnio kitų šeimos vaikų portretų išpildymo. Atrodo, jog seserys su kuriomis ir vyksta kova dėl palikimo tėra godžios ir taškas. Norėjosi daugiau spalvų.


Knygos tema nėra lengva. Mirtis yra tai, prie ko lipdyti ir aptarinėti materialinius klausimus netaktiška, neskanu ir netinkama. O jei dar įsipina sudėtingi šeimos santykiai, kurie juk būtinai įsipina. Kiek daug žmonės susikuria tabu... Tai kūrinys apie baisią šeimos paslapį, apie tai, kaip ją priima arba nepriima šeimos nariai, apie sudėtingus šeimos santykius ir visa tai slegiančiame materialaus palikimo fone. Jei norisi kupinos įtampos, sunkesnės ir psichologiškai paveikios knygos - ši jums puikiai tiks. Gero skaitymo!


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #almalittera #vigdishjorth #palikimas

16 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page