top of page
Search

Viktoras Jasaitis - Priklausomas. Be galimybės mesti

Tikrai suintrigavo knygos anotacija - vienuoliktokas Mantas niekuo neišsiskiariantis paauglys, kurio gyvenimas kaip daugumos tokio amžiaus jaunų žmonių: mokykla, pamokos, popamokinė veikla, šiek tiek vakarėlių, svajonės apie studijas ir merginas. Deja, šis idiliškas gyvenimas truks neilgai, nes netikėtai Mantas suserga ir, kaip jau sufleruojat pavadinimas, tampa priklausomas be galimybės mesti.


Knyga edukacinio pobūdžio. Matyčiau du tikslus, kuriuos ji puikiai pasiektų: supažindinimas su pirmojo tipo diabetu (edukacinis) ir susitaikymui, jei sergi šią liga arba serga tau artimas žmogus (psichologinis). Autorius gana išsamiai pasakoja kaip knygos herojui tenka susipažinti su šia klastinga liga: kokie pirmieji fiziologiniai simptomai, kaip jaučiasmasi sužinojus diagnozę ir kaip prisitaikoma bei gyvenama toliau. Knygos edukacinė - psichologinė korta stirpi.


Bėda yra literatūrinė pusė, kuri toli gražu ne tokia įspūdinga. Radau logikos klaidų. Kiek keistai atrodė bandymas imituoti jauno žmogaus kalbėjimo ar vidinio dialogo toną. Nepasirodė man jis nei įtikinamas nei tikroviškas. Greičiau suaugusio žmogaus imitacija vaidinti jaunuolį. Tas krito į akis viso teksto metu. Na, ir tas teisuoliškumas bei itin aukšta moralė jaunuolio įvaizdyje man nedavė ramybės. Taip pat nepasirodė organiška ir tikra. Pritūko natūralumo.


Knygą rekomenduoju jaunuoliams, kurie susirgo diabetu ir ieško savipagalbos priimti ligą, ir jų tėvams, kurie taip pat turi dorotis su šia žinia. Literatūros aukštumų nesitikėčiau, bet edukacinė pusė gera, o ir įkvėpimo pasikrausit.#niekorimto #viktorasjasaitis #priklausomasbegalimybemesti #knyga #knygutinklarastis #apzvalga #atsiliepimas #dovana

51 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page