top of page
Search

Virginie Despentes - Vernonas Sabutexas 2

Pirmoji Vernono Sabutexo dalis apsvaigino kaip reikiant. Tikrai tai buvo tarsi gaivus oro gurkšnis lietuvių leidžiamos literatūros masėje. Drąsus, akiplėšiškas, nuogas, atviras, pribloškiantis, šokiruojantis - tai sinonimai apie šią labai man patikusią knygą. Jokių abejonių nekilo, kad oriu perskaityti ir antrąją dalį.


Jeigu pirmoji dalis skirta Vernono asmenybei, jo gyvenimui bet patyrimams, tai antroji daugiau apie jo aplinkos žmonėms. Išsiaiškiname jo artimiausius draugus ir panyrame į jų gyvenimo peripetijas. O ten rasime visko - pilkų asmenybių čia neegzistuoja. Kiekvienas iš šono daugiau mažiau sėkmingas, o širdyje tokios dramos, tokie ieškojimai.

Kūrinio intriga sukasi apie roko žvaigždės Alekso Bličo mirtį. Prieš pat mirtį jis nufilmuoja ilgą monologą apie savo gyvenimą. Kadangi Aleksas super žvaigždė, tų kasečių nori visi. Suprantama, kad šita medžiaga vertinga pinigine išraiška. Prasideda medžioklė. O kasetės, pas mūsų herojų Vernoną...


Sunkiai man skaitėsi ši knyga. Vienu metu net skaičiau balsu, nes taip sunku susikaupti buvo. Tekstas geras, bet kartu tiek daug jame chaoso, veikėjų. Pasirodė visko per daug.Vietomis nuostabus tekstas ir gylio pakanka, bet man per daug segmentuota pasirodė. Nesugulė viskas į vientisą visumą.


Išvargino ši knyga. Norėjau, kad greičiau baigtųsi. Galvoju, gal ne laiku buvo.

Knygą įsigyti galite ČIA.


#VirginieDespentes #knyga #darvienapuslapi #apzvalga #vernonassabutexas #dovana

46 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page