top of page
Search

Vladimir Nabokov - Karalius, dama, valetas

Kartais užtenka vienos knygos ir supranti, kad autorius visiškai tavo. Taip man nutiko su Nabokovu ir jo "Lolita". Likau pakerėta rašymo stiliumi, estetika, elegancija ir buvo visiškai aišku, kad "Lolita" nebus paskutinė mano skaityta autoriaus knyga. Leidyklos "Jotema" išleista Nabokovo knyga "Karalius, dama, valetas" sudomino ne tik dėl to, kad ją rašė Nabokovas, bet ir dėl to, kad tai ankstyvojo jo kūrybos periodo vaisius. Visuomet įdomu palyginti, kaip atrodo brandūs kūriniais su kūrybos pradžia. Tuo metu Nabokovas gyveno Vokietijoje, o ir rašė ne angliškai, bet rusiškai. Net ir pasirašinėjo kitu slapyvardžiu - Sirinas.


"Karalius, dama ir valetas" siužetas paprastas ir net šiek tiek banalus. Yra meilės trikampio motyvas. Vyresnė moteris įsimyli savo vyro sūnėną. Jai pavyksta vaikinuką suvilioti ir už vyro nugaros užmegzti slaptą romaną. Grimztant gilyn į šį romaną, užgimsta šaltakraujiškas planas, ką daryti su savo vyru. Apie tai plačiau ir kuo viskas baigsis galėsite sužinoti perskaitę romaną. Tiek trumpai apie siužetą, kuris tikrai nėra pretenzingas, bet vis tik, manau, kad dėmesio centre čia ne ką rašo Nabokovas, bet kaip skleidžiasi jo pasakojimas, kaip jis dėsto savo mintis. O jis tikras žodžio meistras. Jau matosi ir to vėlesniojo brandaus autoriaus braižas - rafinuota pasakojimo maniera, ironija, didelis poreikis estetikai.


Pritrūko daugiau psichologijos. Veikėjų psichologiniai portretai tarsi praplaukė paviršiumi. Norėjosi detaliau ir giliau.

Kam skaityti? Tiems, kurie myli Nabokovą ir nori susipažinti su ankstyvąja jo kūryba.#darvienapuslapi #tinklarastis #jotema #karaliusdaamavaletas #remiama #nabokov

113 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page