top of page
Search

Wally Lamb - Bent tiek aš žinau

Šią knygą įsigijau jau gana seniai, bet prisiruošti perskaityti prireikė laiko. Vis tik, tai didelės apimties kūrinys. Tiesa, pastebėjau, kad paskutiniu metu norisi man skaityti tas storules ir dažniausiai jos nenuvilia. Paprastai čia tempas lėtas, ramus, skaitytojas pamažu įvedamas į pasakojimą ir be menkiausios skubos vedžiojamas po istorijos labirintu.

Istorijos pasakotojas vienas iš dvynių Dominykas, keturiasdešimties sulaukęs, savo gyvenimo griuvėsiuose bebraidantis ir nuo brolio psichologinės sveikatos bėdų niekaip negalintis atsitraukti vyras. Problematiška šeima, emocinis ir psichologinis smurtas bei viso to pasekmės suaugus. Dar pridėkime senelio imigranto istoriją ir turime knygą, kuri tikrai nepaliks jūsų abejingų.

Emociškai sunki istorija. Autorius iš įvairių taškų analizuoja įvairias traumines patirtis. Tas daugiasluoksnis situacijų aptarimas yra vienas stipriausių autoriaus kaip pasakotojo bruožų. Ir kas įdomiausia, tas smulkmeniškumas tikrai nėra nuobodus. Greičiau priverčia susimąstyti, kad kiekvienas ateiname su sava istorija, savo patirtimis, traumomis ir skirtingai prieiname prie gyvenimo metamų iššūkių.

Itin stiprūs knygos veikėjų portretai. Puikiai išpildyti, unikalūs, daugiabriauniai. Autorius puikiai padirbėjo.

Pirmoji knygos pusė lėtesnė ir tikrai kėlė klausimą - ką autorius ruošiasi pasakoti per visus tuos 900 puslapių. Antroji dalis dinamiškesnė, joje daugiau intrigos, tas išlaikytas balansas ir knyga neprailgo. Be to, atskiras pliusas už sugaudytus palaidus istorijos galus pabaigoje. Išpildymas puikus.

Itin gražiai sužaista brolių dvynių korta. Berniukų tarpusavio ryšys, vietomis lyg primestas, plius emocinės sveikatos klausimai sukuria puikią dirvą pasakojimui.

Tikrai nesitikėjau, kad istorija bus tokia stipri, daugiasluoksnė. Praėjo jau kelios savaitės nuo tada, kai knygą perskaičiau ir istorija manęs nepalieka. Tas tik dar kartą įrodo kokio stiprumo pasakojimas. Norite paveikaus, skaudaus ir sukrečiančio pasakojimo? Šis jums patiks. Rekomenduoju.#wallylamb #benttiekaszinau #almalittera #atsiliepimas


68 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page