top of page
Search

Yoko Ogawa - Begalinė lygtis

Updated: Aug 11, 2020

Yoko Ogawa – viena labiausiai vertinamų šiuolaikinių japonų rašytojų, o jos knyga „Begalinė lygtis“ vos per du mėnesius pasiekė milijoną parduotų egzempliorių ir tapo bestseleriu. Ar yra geresnė priežastis skaityti knygą? O be to viršelis...Na, jūs patys matot. Tai šįkart apie tą savo fetišą viršeliams neužsivesiu.


Papasakosiu trumpai apie ką ši istorija. Centrinė knygos figūra – matematikos profesorius, kuris po avarijos sugeba prisiminti tik tai kas vyksta 80 minučių. Minutėms sutiksėjus, 80 minučių skaičiuojasi iš naujo. Įvykius iš praeities jis pamena. Taigi šiam žmogui yra samdomos namų tvarkytojos, kurios ilgai neužsilieka, bet štai pasirodo viena, kuri turi išties didelę širdį. Tarp profesoriaus, tvarkytojos ir jos dešimtmečio sūnaus užsimezga savotiška draugystė.


Ši knyga yra odė dviems dalykams – žmogiškumui ir matematikai. Niekad neteko skaityti knygos, kurioje taip puikiai būtų atskleidžiamas matematikos grožis. Negraži ir nepatinka man ta matematika, bet Yoko Ogawa meistriškai įpina matematikos dalykus ir jie puikiai papildo pasakojama istoriją. O kalbant apie žmogiškumą...Na, jis šiais laikais deficitas, tad trumpas priminimas apie jį nepakenks nei vienam. Dabar, kai esame ypač išskirti technologijų ir pamiršę apie gyvą bendravimą, kai vyrauja jaunystės ir grožio kultas, Ogawa siunčia jautrią žinutę apie pagarbą, priėmimą, artumą, žmogiškumą ir meilę.


Autorės kalba išskirtinai paprasta. Ji atsisako įmantrybių ir tas dar labiau išryškina tai, kas svarbiausia. Jaučiama elegantiška pasakojimo maniera, bet nulis patoso. Tai puikiai tinka pasakojamai istorija ir būtent per tą paprastumą atsiskleidžia pasakojimo esmė. Nėra didaktiško tono, filosofinių apibendrinimų. Iš šios knygos jūs paimsite lygiai tiek, kiek sugebėsite tą padaryti savarankiškai. Autorė tikriausiai pasitiki skaitytoju ir su pasitikėjimu jį palieka patį suprasti apie ką ji šiuo kūriniu kalba.


Kam skaityti? Subtilaus ir elgantiško teksto mylėtojai, manau, šią knygą suskaitytų su didžiuliu malonumu.


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #baltoslankos #remiama #yokoogawa #begalinelygtis

15 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page