top of page
Search

Yossi Avni - Levy - Meilės prekeiviai

Updated: Aug 17, 2020

Izraelio ambasadoriaus Lietuvoje rašyta knyga, kurioje pasakojama apie tai, kaip gėjų pora surogatinės motinos pagalba tampa tėvais. Šis įvykis taip stipriai supurto vieną iš vyrų Asafą, kad jam tenka permąstyti didžiąją dalį gyvenimo. Ir ne tik savo, bet taip pat kitų giminės vyrų.


Refleksijos pagrindas meilė: sūnui, motinai, tėvui. Vis tik daugiausia dėmesio skiriama tėvo ir sūnaus ryšiui. Jei literatūroje motinos meilė nėra kažkas novatoriško, tai kalbėjimas apie vyro jausmus tėvui ir sūnui tikrai ne toks dažnas. Ši perspektyva itin įdomi turint galvoje ir tai, kad vyrams kalbėti apie savo jausmus kol kas vis dar neįprasta. Atrodo, jog autorius atveria kažką labai slapto ir prileidžia skaitytoją prie kažko itin intymaus.


Pasakojimas daugiasluoksnis. Pagrindinis herojus atskleidžia ne tik save, bet ir bando išsiaiškinti slaptą savo dėdės gyvenimą bei tėvo istoriją. Čia susipina jausmai ir religija. Įdomumo dar daugiau! Kodėl dėdė niekad neminimas šeimoje ir net slepiama, kad jis apskritai egzistuoja? Kodėl persikėlus į Izraelį senelis nevyko kartu? Kas slypi po tėvo tylos uždanga ir paslaptingu liūdesiu?


Dar vienas įdomus dalykas, kurį paliečia autorius - individualumas. Nors dabar individas, jo laisvė ir nepriklausomybė itin akcentuojamos ir tikriausiai Vakarų visuomenėse yra net viena svarbiausių vertybių, tačiau rašytojas kvestionuoja tokį požiūrį. Gal vis tik nesame tokie atskiri nuo savo šeimos narių, jų istorijos? Gal mes - tik istorijos tąsa? Pasekmė to, kaip iki mūsų gyveno protėviai?


Tam tikro cinkelio pasakojimui prideda magijos ir simbolių įtraukimas. Man tas gal ne itin patiko, bet aš nesu didžiulė Marquez gerbėja. Pripažįstu, kad velniai ir kiti magiški reikalai suteikia pasakojimui surrealumo jausmą, įpina istorijos, pagilina pasakojimą. Viskas šiek tiek paskęsta paslaptingame istorijos šnabždėjime iš praeities.


Kam skaityti? Tiems, kas nori iki širdies gelmių išjaustos istorijos apie meilę. Ir šįkart ne vyro meilę moteriai ar moters vyrui, o daug platesnę ir mažiau apkalbėtą- vyro meilę motinai, tėvui, antrai pusei ir savo sūnui. Daug jautrių išpažinties akimirkų ir visa tai musulmonų bei žydų įtampos paženklintoje šeimos istorijoje.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #sofoklis #remiama #meilesprekeiviai #yossiavnilevy

4 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page