top of page
Search

Yuval Noah Harari - 21 pamoka XXI amžiui

Updated: Aug 11, 2020

Jokia paslaptis, kad Harari vadinamas vienas geriausių 21a. mąstytojų, tad kažką parašyti apie knygą, kurią skaitė/skaito arba klausė/klauso dauguma yra gana sudėtinga. Šioks toka spaudimas yra. Visgi kaip visada stengsiuosi išlikti atvira ir nuoširdi. Taigi šioje knygoje yra sudėta iš esmės viskas, kas gali būti aktualu žingeidžiam, sąmoningam ir protingam žmogui. Joje yra politikos, gamtosaugos, istorijos temos. Net baisusis dirbtinio intelekto baubas ir tas yra.


Autorius pasitelkdamas kritinį mastymą ir kontekstą analizuoja daugybę svarbių dalykų. Kaip atsitiko, kad esame ten, kur esame? Kur veda vieni ar kiti sprendimai? Kokia mūsų ateitis? Ar tikrai mus išstums robotai? Kodėl konservatoriams nelabai rūpi aplinkosauga? Ką mums davė religijos? Sugalvokite klausimą ir skaitykite/ klausykite - Harari būtinai pateiks jums atsakymą. Arba iškels klausimus, kurie jums net nešautų į galvą.


Autoriaus pasakojimo tonas labai inteligentiškas, pasakojime nemažai intuicijos, tačiau ko tikrai nerasite - arogancijos. Net absoliutūs mitai paneigiami su begaline kantrybe ir akademinėmis žiniomis.


Aš klausiau audio knygos, tad vienas dalykas, dėl kurio labai niežtėjo rankos - nedingstantis noras pasibraukti svarbius dalykus. O jų buvo daug! Iš kitos pusės - vairuojant, sportuojant ir pan. kokybiškiau praleisti laiką nei klausant šios audio knygos tikrai nesugalvosite. Jei norite eiti koja kojon su pasauliu ir kiek giliau pažvelgti į aktualijas - ši knyga privalo būti jūsų sąraše! Nesiūlau žiūrėti į Harari mintis kaip į absoliučią tiesą, Dievo žodį ar pan, nes tai vieno žmogaus mintys. Tiesiog tai dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį ir taip pat pasiieškoti kitų autorių nuomonės, o jau tuomet susidaryti savają. Bet kuriuo atveju pradėti nuo Harari knygos “21 pamoka XXI amžiui” - puiki pradžia.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #remiama #dovana #audioteka #yuvalnoahharari #21pamokaXXIamziui

0 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page